Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Świąteczne Wskazówki

Utworzono dnia 10.04.2020

       Przebywanie dzieci i rodziców przez długi czas w domach z ograniczonymi możliwościami odpoczynku od siebie nawzajem powoduje wiele problemów emocjonalnych, frustracji   zachowań , których po opadnięciu emocji wstydzimy się jako rodzice i dorośli ludzie. 

        Przedświąteczny czas porządków, wypieków i przygotowań niech będzie też czasem  kiedy  i na bycie osobno pod jednym dachem też znajdziemy sposób. Porządki w pokoju dziecka zrobione przez nie samodzielnie, może nie zachwycą perfekcyjnej Pani domu, ale dadzą wytchnienie mamie, która zawsze je robiła (”zrobię to lepiej i szybciej”), zdobienie świątecznego mazurka, pisanek może i nie stworzy dzieła sztuki ale pozwoli dzieciom na realizację własnych pomysłów i zaangażowanie się w przygotowania. Czasem to co wygląda z pozoru jak obowiązek można pokazać dziecku jako zabawę dzięki czemu wykona pracę z chęcią i pomoże nam w domowych obowiązkach

        Zaglądajcie też na nasze prywatne społecznościowe konta (znacie nasze imiona nazwiska)  i do zakładki na tej stronie Nasze publikacje gdzie staramy się poruszać ważne tematy ale  i proponować fajne ćwiczenia, zabawy, pomysły na spędzanie czasu, które pozwolą na znalezienie też chwili dla siebie. 

        Dlatego kochani rodzice krójmy wspólnie sałatki, pieczmy i ozdabiajmy mazurki, pisanki, róbmy dekoracje świąteczne, a może okazać się, że po latach Wasze dorosłe już dzieci będą wspominały te Święta jako najfajniejsze (a nie najtrudniejsze ) w swoim życiu. 

          Oby bliskość Tych Świąt została z nami na ZAWSZE.

Dyrektor 

Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

w Radzyniu Podlaskim

Elżbieta Welk-Dołbeń

 

 

Zegar

Kalendarium

Lipiec 2020
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Imieniny